Intense Keratin

Keratin Bakımı Nedir?

Saç Botoksu (Hair Botox)

Keratin Bakımı Nedir?

Keratin Bakımı Nedir?

 

Özellikle de kuaför sektöründe, keratin bakım deyince ilk akla gelen saçı yapılandıran, güçlendiren ve sağlıklı hale getiren bir bakım akla geldiği halde, maalesef işin aslı hiç de öyle bir sonuç vermiyor. Çünkü keratin bakımla hiç ilgisi olmayan sentetik ve kimyasal ürünlere de keratin bakım adı veriliyor. Bunu da bu sentetik ürünlere çok az bir miktarda keratin ilave ederek, keratin bakım adı verilerek yanıltıcı bir yöntem izleniyor. Oysa doğal keratin yüklemesi sayesinde saçlar her seansta diriliyor, adım adım güçlenerek eski sağlığına kavuşuyor.

İçeriğinde hiçbir kimyasal madde olmayan saf ve katkısız Liquit Keratin ile kendiniz evde de keratin bakımı yapabilirsiniz. Bu oldukça kolay bir yöntemdir. Önce saf keratin proteinleri içeren keratin serumunu yatmadan önce saçınıza sürüyorsunuz, sabahları duruluyorsunuz, üzerine keratin saç maskesiyle bakım yaparak durulayıp mis gibi parlak ve onarılmış saçlara kavuşuyorsunuz.

Tabi burada dikkat edilmesi gereken nokta, her saç aynı oranda aynı zaman da yapılanması mümkün olmuyor. Mutlaka bir kaç seans daha uygulamak gerekiyor. Saf keratin ile yapılan saç bakımı yıpranmış, yanmış, işlemden geçmiş saçlar için mükemmel sonuçlar doğuruyor.

Keratin bakımı, esas olarak saçlara saf keratin yüklenmesinden ibarettir. En iyi keratin bakım ise, sıvı keratinlerle yapılır. Sıvı keratin, saçlara masaj yapılarak sürülür ve bir süre beklenerek suyun buharlaşması sağlanır. Daha sonra geriye kalan mikro düzeydeki keratin proteinleri iyice kurudukça, saçın hasarlı ve kırık noktalarında kendiliğinden kaynarlar. Yani bir nevi enjekte olurlar. Böylece keratinler, saçlarınızı yıkadıkça suyla birlikte akarak gitmezler. Kırıkları kalıcı olarak onarması bakımından önem arz ederler. Keratinin bu gibi yüksek faydalarından dolayı, diğer saç bakımlarıyla kıyaslanamayacak kadar arada uzun bir mesafe oluşur.

Diğer bütün saç bakımlar saçlarda belli bir süre etkisini gösterirken, keratin bakımı etkisi süreklilik gösterir. Kalıcı etkiyle beraber maliyet açısında da büyük bir avantaj sağlamış olursunuz.

Keratin Bakımı Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön