Intense Keratin

Yıpranmış Saçlar İçin Bakım

Yıpranmış Saçlar İçin Bakım
Yıpranmış Saçlar İçin Bakım
Yıpranmış Saçlar İçin Bakım

Yüksek ısıda saç kurutmak, yanlış taramak, saç rengini açtırmak gibi daha birçok sebepten dolayı saçlarımıza zarar verip yıpranmasına neden oluruz. Böylelikle yıpranmış saçlara bakım için özel bir bakım uygulamamız gerekir saçlarımızın yeniden eski gücüne kavuşabilmesi için.

Yıpranmış saçlar için bakım da en önemli adım saçlarınızın yıpranmasına sebep olan etkenden uzaklaşmanızdır. Aksi takdirde saçlarınız taranamayacak hale gelip çok kısa kestirmek zorunda kalabilirsiniz. Yıpranmış saçlara bakım için saç yıpranmasının önüne geçmek ya da etkisini azaltmak için gerek kuaför de gerekse evde kendimizce doğal maskeler uygulayabiliriz. Eğer saçlarınız boyadan dolayı yıpranmışsa en azından bir 6 ay saçınızı boyamaktan uzak durmanız gerekmektedir. Saçlarınız yandıysa daha fazla yıpratmamak için saç şekillendiricileri kullanmaya bir süre ara vermelisiniz. Ki bu şekilde saçlarınız kendini toparlayabilmesi içindir. Saç kırıklarınızı düzenli aldırmak da saçlarınızın daha fazla çatallaşmasını önleyecektir. Ve saçlarınızın sağlıklı uzaması için saç uçlarınızın da bakıma ihtiyacı vardır. Saçlarınız kuru ve mat haldeyse saç bakım serumları kullanarak saçınızın canlılığını yeniden kazanabilirsiniz.

Yıpranmış saçlar için bakım yapacağınız diğer bir alternatif de keratin içerikli saç bakım ürünleri kullanmaktır. Keratinli şampuan, keratinli saç kremi, keratinli maske ve keratin serum ürünleri kullanmak yıpranmış saçlara bakım uygulamasında size maksimum fayda sağlayacaktır.

Yıpranmış Saçlar İçin Bakım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön